Home All Products Resistors Resistor Networks, ArraysPanasonic Electronic Components EXB-E10C153J
EXB-E10C153J
5S-EXB-E10C153J
EXB-E10C153J
RES ARRAY 8 RES 15K OHM 1608
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:EXB
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):15k
Tolerance:??????5%
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:??????200ppm/??????C