Home All Products Resistors Resistor Networks, ArraysPanasonic Electronic Components EXB-24V124JX
EXB-24V124JX
5S-EXB-24V124JX
EXB-24V124JX
RES ARRAY 2 RES 120K OHM 0404
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:EXB
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):120k
Tolerance:??????5%
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:??????200ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0404 (1010 Metric)
Supplier Device Package:Convex
Size / Dimension:404
Height - Seated (Max):0.039 L x 0.039 W (1.00mm x 1.00mm)