Home All Products Resistors Resistor Networks, ArraysCTS Resistor Products 744C083820JP
744C083820JP
5S-744C083820JP
744C083820JP
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 2012
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:744
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):82
Tolerance:??????5%
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Power Per Element:125mW
Temperature Coefficient:??????200ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 125??????C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2012
Supplier Device Package:Concave
Size / Dimension:Long Side Terminals
Height - Seated (Max):1206
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • In stock
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 6 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line)
  • 24 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 71-406647-06S
  • Amphenol
  • 6 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Cable Clamp, Coupling Nut
  • TE Connectivity
  • 24 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • TE Connectivity
  • 16 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
  • 16 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line) Backshell
  • 14 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 6 (Power) Position Circular Connector Cap Housing Free Hanging (In-Line)
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell
  • 37 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Backshell