WRM0207C-47RFI
5S-WRM0207C-47RFI
WRM0207C-47RFI
RES SMD 47 OHM 1% 0.4W 0207
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | WRM |
| Resistance (Ohms): | 47 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 0.4W |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ?à50ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 125??C |
| Package / Case: | "MELF, 0207" |
| Size / Dimension: | "0.094"" Dia x 0.240"" L (2.40mm x 6.10mm)" |