Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountTT Electronics/Welwyn WRM0207C-180KFI
WRM0207C-180KFI
5S-WRM0207C-180KFI
WRM0207C-180KFI
RES SMD 180K OHM 1% 0.4W 0207
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:WRM
Resistance (Ohms):180k
Tolerance:?à1%
Power (Watts):0.4W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 125??C
Package / Case:"MELF, 0207"
Size / Dimension:"0.094"" Dia x 0.240"" L (2.40mm x 6.10mm)"