WRM0204C-1K0FI
5S-WRM0204C-1K0FI
WRM0204C-1K0FI
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 0204
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | WRM |
| Resistance (Ohms): | 1k |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | "0.25W, 1/4W" |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | Pulse Withstanding |
| Temperature Coefficient: | ?à50ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 125??C |
| Package / Case: | "MELF, 0204" |
| Size / Dimension: | "0.061"" Dia x 0.146"" L (1.55mm x 3.70mm)" |