TDH35PR360JE
5S-TDH35PR360JE
TDH35PR360JE
RES SMD 0.36 OHM 5% 35W DPAK
Product Description
Packaging:Bulk
Series:TDH35
Resistance (Ohms):0.36
Tolerance:?à5%
Power (Watts):35W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:250ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:"TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB"
Size / Dimension:"0.398"" L x 0.378"" W (10.10mm x 9.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.185"" (4.70mm)"