TDH35P75R0J-TR
5S-TDH35P75R0J-TR
TDH35P75R0J-TR
RES SMD 75 OHM 5% 35W DPAK
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TDH35
Resistance (Ohms):75
Tolerance:?à5%
Power (Watts):35W
Composition:Thick Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:"TO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB"
Size / Dimension:"0.398"" L x 0.378"" W (10.10mm x 9.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.185"" (4.70mm)"