Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. SM6227FT15L0
SM6227FT15L0
5S-SM6227FT15L0
SM6227FT15L0
RES SMD 0.015 OHM 1% 3W 6227
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SM
Resistance (Ohms):0.015
Tolerance:?à1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:-
Temperature Coefficient:-55??C ~ 275??C
Package / Case:6227 J-Lead
Size / Dimension:"0.646"" L x 0.276"" W (16.40mm x 7.00mm)"
Height - Seated (Max):"0.265"" (6.73mm)"
Packaging:2
Failure Rate:-
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated