Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. SM2615JT62R0
SM2615JT62R0
5S-SM2615JT62R0
SM2615JT62R0
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2615
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SM
Resistance (Ohms):62
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:"Moisture Resistant, Pulse Withstanding"
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 275??C
Package / Case:2615 J-Lead
Size / Dimension:"0.280"" L x 0.150"" W (7.10mm x 3.80mm)"
Height - Seated (Max):"0.155"" (3.94mm)"
Packaging:2
Failure Rate:-
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated