SCW-SC3LF-15R0-F
5S-SCW-SC3LF-15R0-F
SCW-SC3LF-15R0-F
RES SMD 15 OHM 3W 2512 WIDE
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | SC3 |
| Resistance (Ohms): | 15 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 3W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | "Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant" |
| Temperature Coefficient: | ?à100ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 150??C |
| Package / Case: | "Wide 2512 (6432 Metric), 1225" |
| Size / Dimension: | "0.125"" L x 0.250"" W (3.18mm x 6.35mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.035"" (0.89mm)" |