RW5S0FA10K0JE
5S-RW5S0FA10K0JE
RW5S0FA10K0JE
RES SMD 10K OHM 5% 5W L BEND
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RW
Resistance (Ohms):10k
Tolerance:?à5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:?à20ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:"SMD, L-Bend"
Size / Dimension:"0.806"" L x 0.365"" W (20.47mm x 9.27mm)"
Height - Seated (Max):"0.406"" (10.31mm)"