RW3R5EAR200JE
5S-RW3R5EAR200JE
RW3R5EAR200JE
RES SMD 0.2 OHM 5% 3.5W J LEAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RW
Resistance (Ohms):0.2
Tolerance:?à5%
Power (Watts):3.5W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:?à90ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:8127 J-Lead
Size / Dimension:"0.811"" L x 0.273"" W (20.60mm x 6.93mm)"
Height - Seated (Max):"0.278"" (7.06mm)"