RW2R0DAR050FE
5S-RW2R0DAR050FE
RW2R0DAR050FE
RES SMD 0.05 OHM 1% 2W J LEAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RW
Resistance (Ohms):0.05
Tolerance:?à1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:-
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:4524 J-Lead
Size / Dimension:"0.455"" L x 0.240"" W (11.56mm x 6.10mm)"
Height - Seated (Max):"0.231"" (5.87mm)"