RW1S0BAR024J
5S-RW1S0BAR024J
RW1S0BAR024J
RES SMD 0.024 OHM 5% 1W J LEAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RW
Resistance (Ohms):0.024
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:-
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:2512 J-Lead
Size / Dimension:"0.246"" L x 0.136"" W (6.25mm x 3.45mm)"
Height - Seated (Max):"0.141"" (3.58mm)"