RT2512FKE0723R2L
5S-RT2512FKE0723R2L
RT2512FKE0723R2L
RES SMD 23.2 OHM 1% 3/4W 2512
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | RT |
| Resistance (Ohms): | 23.2 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | "0.75W, 3/4W" |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Moisture Resistant |
| Temperature Coefficient: | ?à50ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 125??C |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.250"" L x 0.126"" W (6.35mm x 3.20mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.026"" (0.65mm)" |