Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. RNCF2512DKE107R
RNCF2512DKE107R
5S-RNCF2512DKE107R
RNCF2512DKE107R
RES SMD 107 OHM 0.5% 3/4W 2512
Series:RNCF
Resistance (Ohms):107
Tolerance:?à0.5%
Power (Watts):"0.75W, 3/4W"
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Size / Dimension:"0.248"" L x 0.122"" W (6.30mm x 3.10mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"