Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. RNCF2512BKE430K
RNCF2512BKE430K
5S-RNCF2512BKE430K
RNCF2512BKE430K
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/2W 2512
Series:RNCF
Resistance (Ohms):430k
Tolerance:?à0.1%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Size / Dimension:"0.248"" L x 0.122"" W (6.30mm x 3.10mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"