Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. RNCF1210DKE1R78
RNCF1210DKE1R78
5S-RNCF1210DKE1R78
RNCF1210DKE1R78
RES SMD 1.78 OHM 0.5% 1/4W 1210
Series:RNCF
Resistance (Ohms):1.78
Tolerance:?à0.5%
Power (Watts):"0.25W, 1/4W"
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:"0.122"" L x 0.094"" W (3.10mm x 2.40mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"