RNCF1206BTE249K
5S-RNCF1206BTE249K
RNCF1206BTE249K
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 1206
| Series: | RNCF |
| Resistance (Ohms): | 249k |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.25W, 1/4W" |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ?à25ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 155??C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.120"" L x 0.061"" W (3.05mm x 1.55mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.026"" (0.65mm)" |