RNCF0805BKE649R
5S-RNCF0805BKE649R
RNCF0805BKE649R
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/8W 0805
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | RNCF |
| Resistance (Ohms): | 649 |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.125W, 1/8W" |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Temperature Coefficient: | ?à25ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 155??C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.026"" (0.65mm)" |