Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountStackpole Electronics Inc. RNCF0805BKE17R4
RNCF0805BKE17R4
5S-RNCF0805BKE17R4
RNCF0805BKE17R4
RES SMD 17.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Series:RNCF
Resistance (Ohms):17.4
Tolerance:?à0.1%
Power (Watts):"0.125W, 1/8W"
Composition:Thin Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"