RL3720WT-R013-F
5S-RL3720WT-R013-F
RL3720WT-R013-F
RES SMD 0.013 OHM 1W 1508 WIDE
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:RL
Resistance (Ohms):0.013
Tolerance:?à1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +350ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 125??C
Package / Case:"Wide 1508 (3720 Metric), 0815"
Size / Dimension:"0.079"" L x 0.148"" W (2.00mm x 3.75mm)"
Height - Seated (Max):"0.028"" (0.70mm)"