RL3720T-R047-G
5S-RL3720T-R047-G
RL3720T-R047-G
RES SMD 0.047 OHM 1/2W 1508 WIDE
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:RL
Resistance (Ohms):0.047
Tolerance:?à2%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Thin Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:0/ +350ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 125??C
Package / Case:"Wide 1508 (3720 Metric), 0815"
Size / Dimension:"0.079"" L x 0.148"" W (2.00mm x 3.75mm)"
Height - Seated (Max):"0.028"" (0.70mm)"