RG3216P-4300-B-T1
5S-RG3216P-4300-B-T1
RG3216P-4300-B-T1
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1206
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:RG
Resistance (Ohms):430
Tolerance:?à0.1%
Power (Watts):"0.25W, 1/4W"
Composition:Thin Film
Features:"Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200"
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.020"" (0.50mm)"