RG2012P-2153-W-T5
5S-RG2012P-2153-W-T5
RG2012P-2153-W-T5
RES SMD 215K OHM 0.05% 1/8W 0805
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:RG
Resistance (Ohms):215k
Tolerance:?à0.05%
Power (Watts):"0.125W, 1/8W"
Composition:Thin Film
Features:"Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200"
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)"
Height - Seated (Max):"0.020"" (0.50mm)"