RG1608P-6811-W-T1
5S-RG1608P-6811-W-T1
RG1608P-6811-W-T1
RES SMD 6.81K OHM 1/10W 0603
Series:RG
Resistance (Ohms):6.81k
Tolerance:?à0.05%
Power (Watts):"0.1W, 1/10W"
Composition:Thin Film
Features:"Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200"
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)"
Height - Seated (Max):"0.020"" (0.50mm)"