RC1R0EA100RKE
5S-RC1R0EA100RKE
RC1R0EA100RKE
RES SMD 100 OHM 10% 1W J LEAD
Product Description
Packaging:Bulk
Series:RC
Resistance (Ohms):100
Tolerance:?à10%
Power (Watts):1W
Composition:Carbon Composition
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:-1300ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:8127 J-Lead
Size / Dimension:"0.811"" L x 0.273"" W (20.60mm x 6.93mm)"
Height - Seated (Max):"0.278"" (7.06mm)"