R3B100550R0J5G0
5S-R3B100550R0J5G0
R3B100550R0J5G0
RES SMD 50 OHM 5% 1/2W 1005
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | R3B |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | "0.5W, 1/2W" |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | "RF, High Frequency" |
| Temperature Coefficient: | ?à300ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 150??C |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.040"" L x 0.020"" W (1.02mm x 0.51mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.017"" (0.43mm)" |