R2B131350R0J5J0
5S-R2B131350R0J5J0
R2B131350R0J5J0
RES SMD 50 OHM 5% 1W 1313
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:R2B
Resistance (Ohms):50
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:"RF, High Frequency"
Temperature Coefficient:?à300ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 150??C
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:"0.050"" L x 0.050"" W (1.27mm x 1.27mm)"
Height - Seated (Max):"0.017"" (0.43mm)"