R1K131350R0G5F3
5S-R1K131350R0G5F3
R1K131350R0G5F3
RES SMD 50 OHM 2% 2W 1313
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Tolerance: | ?à2% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Thick Film |
| Features: | "RF, High Frequency" |
| Temperature Coefficient: | ?à300ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 150??C |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.050"" L x 0.050"" W (1.27mm x 1.27mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.027"" (0.69mm)" |