PRG3216P-1051-D-T5
5S-PRG3216P-1051-D-T5
PRG3216P-1051-D-T5
RES SMD 1.05K OHM 1W 1206 WIDE
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:PRG
Resistance (Ohms):1.05k
Tolerance:?à0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:"Wide 1206 (3216 Metric), 0612"
Size / Dimension:"0.063"" L x 0.126"" W (1.60mm x 3.20mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"