PFC-W1206LF-03-4992-B
5S-PFC-W1206LF-03-4992-B
PFC-W1206LF-03-4992-B
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/3W 1206
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PFC - Precision |
| Resistance (Ohms): | 49.9k |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.333W, 1/3W" |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | "Anti-Sulfur, Moisture Resistant" |
| Temperature Coefficient: | ?à25ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -65??C ~ 150??C |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.028"" (0.71mm)" |