PFC-W0603LF-03-49R9-B
5S-PFC-W0603LF-03-49R9-B
PFC-W0603LF-03-49R9-B
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PFC - Precision |
| Resistance (Ohms): | 49.9 |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.1W, 1/10W" |
| Composition: | Thin Film |
| Features: | "Anti-Sulfur, Moisture Resistant" |
| Temperature Coefficient: | ?à25ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -65??C ~ 150??C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.79mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.024"" (0.60mm)" |