PE0603JRF7W0R04L
5S-PE0603JRF7W0R04L
PE0603JRF7W0R04L
RES SMD 0.04 OHM 5% 1/5W 0603
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PE |
| Resistance (Ohms): | 0.04 |
| Tolerance: | ?à5% |
| Power (Watts): | "0.2W, 1/5W" |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | "Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant" |
| Temperature Coefficient: | ?à100ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 170??C |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.063"" L x 0.030"" W (1.60mm x 0.76mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.024"" (0.60mm)" |