PCF0805R-100KBT1
5S-PCF0805R-100KBT1
PCF0805R-100KBT1
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805
| Series: | PCF - Precision |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Tolerance: | ?à0.1% |
| Power (Watts): | "0.1W, 1/10W" |
| Composition: | Metal Film |
| Features: | - |
| Temperature Coefficient: | ?à25ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 125??C |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.026"" (0.65mm)" |