Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountTT Electronics/Welwyn PCF0603R-215KBT1
PCF0603R-215KBT1
5S-PCF0603R-215KBT1
PCF0603R-215KBT1
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/16W 0603
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:PCF - Precision
Resistance (Ohms):215k
Tolerance:?à0.1%
Power (Watts):"0.063W, 1/16W"
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:?à25ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 125??C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"