OARS1R030FLF
5S-OARS1R030FLF
OARS1R030FLF
RES SMD 0.03 OHM 1% 2W STRIP
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | OARS |
| Resistance (Ohms): | 0.03 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | "Automotive AEC-Q200, Current Sense, Flame Proof, Safety" |
| Temperature Coefficient: | ?à40ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 160??C |
| Package / Case: | "Strip, C Bend" |
| Size / Dimension: | "0.440"" L x 0.125"" W (11.18mm x 3.18mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.150"" (3.81mm)" |