MNRS15750R002F
5S-MNRS15750R002F
MNRS15750R002F
RES SMD 0.002 OHM 1% 4W 6030
Product Description
| Packaging: | Cut Strip |
| Series: | MNRS |
| Resistance (Ohms): | 0.002 |
| Tolerance: | ?à1% |
| Power (Watts): | 4W |
| Composition: | Metal Element |
| Features: | "Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding" |
| Temperature Coefficient: | ?à120ppm/??C |
| Temperature Coefficient: | -55??C ~ 170??C |
| Package / Case: | 6030 (15075 Metric) |
| Size / Dimension: | "0.598"" L x 0.295"" W (15.20mm x 7.50mm)" |
| Height - Seated (Max): | "0.020"" (0.50mm)" |