Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountRohm Semiconductor MCR50JZHJ101
MCR50JZHJ101
5S-MCR50JZHJ101
MCR50JZHJ101
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 2010
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:MCR
Resistance (Ohms):100
Tolerance:?à5%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à200ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Size / Dimension:"0.197"" L x 0.098"" W (5.00mm x 2.50mm)"
Height - Seated (Max):"0.028"" (0.70mm)"