Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountRohm Semiconductor MCR18EZHF4301
MCR18EZHF4301
5S-MCR18EZHF4301
MCR18EZHF4301
RES SMD 4.3K OHM 1% 1/4W 1206
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:MCR
Resistance (Ohms):4.3k
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.25W, 1/4W"
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"