Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountRohm Semiconductor MCR10EZPF2150
MCR10EZPF2150
5S-MCR10EZPF2150
MCR10EZPF2150
RES SMD 215 OHM 1% 1/8W 0805
Series:MCR
Resistance (Ohms):215
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.125W, 1/8W"
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:"0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"