Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountRohm Semiconductor MCR03EZPFX8060
MCR03EZPFX8060
5S-MCR03EZPFX8060
MCR03EZPFX8060
RES SMD 806 OHM 1% 1/10W 0603
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:MCR
Resistance (Ohms):806
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.1W, 1/10W"
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"