Home All Products Resistors Chip Resistor - Surface MountRohm Semiconductor MCR03ERTJ470
MCR03ERTJ470
5S-MCR03ERTJ470
MCR03ERTJ470
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:MCR
Resistance (Ohms):47
Tolerance:?à5%
Power (Watts):"0.1W, 1/10W"
Composition:Thick Film
Features:-
Temperature Coefficient:?à200ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)"
Height - Seated (Max):"0.022"" (0.55mm)"