MC102822504J
5S-MC102822504J
MC102822504J
RES SMD 2.5M OHM 5% 1.5W 5025
Product Description
Packaging:Bulk
Series:Macrochip
Resistance (Ohms):2.5M
Tolerance:?à5%
Power (Watts):1.5W
Composition:Thick Film
Features:"High Voltage, Non-Inductive"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 180??C
Package / Case:5025
Size / Dimension:"0.500"" L x 0.250"" W (12.70mm x 6.35mm)"
Height - Seated (Max):"0.142"" (3.60mm)"