LVM25FZR010E-TR
5S-LVM25FZR010E-TR
LVM25FZR010E-TR
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2512
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:LVM
Resistance (Ohms):0.01
Tolerance:?à1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:?à75ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 170??C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Size / Dimension:"0.252"" L x 0.126"" W (6.40mm x 3.20mm)"
Height - Seated (Max):"0.035"" (0.90mm)"