LVM06FTR015E-TR
5S-LVM06FTR015E-TR
LVM06FTR015E-TR
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/8W 0603
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:LVM
Resistance (Ohms):0.015
Tolerance:?à1%
Power (Watts):"0.125W, 1/8W"
Composition:Metal Foil
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:?à100ppm/??C
Temperature Coefficient:-55??C ~ 155??C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:"0.061"" L x 0.033"" W (1.55mm x 0.85mm)"
Height - Seated (Max):"0.020"" (0.50mm)"