LVK24R010DER
5S-LVK24R010DER
LVK24R010DER
RES SMD 0.01 OHM 0.5% 1W 2412
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:LVK
Resistance (Ohms):0.01
Tolerance:?à0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Thick Film
Features:"Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-40??C ~ 125??C
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Size / Dimension:"0.252"" L x 0.126"" W (6.40mm x 3.20mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"