LVK20R050DER
5S-LVK20R050DER
LVK20R050DER
RES SMD 0.05 OHM 0.5% 3/4W 2010
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:LVK
Resistance (Ohms):0.05
Tolerance:?à0.5%
Power (Watts):"0.75W, 3/4W"
Composition:Thick Film
Features:"Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-40??C ~ 125??C
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Size / Dimension:"0.197"" L x 0.098"" W (5.00mm x 2.50mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"