LVK12R050DER
5S-LVK12R050DER
LVK12R050DER
RES SMD 0.05 OHM 0.5% 1/2W 1206
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:LVK
Resistance (Ohms):0.05
Tolerance:?à0.5%
Power (Watts):"0.5W, 1/2W"
Composition:Thick Film
Features:"Anti-Corrosive, Current Sense, Moisture Resistant"
Temperature Coefficient:?à50ppm/??C
Temperature Coefficient:-40??C ~ 125??C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:"0.126"" L x 0.063"" W (3.20mm x 1.60mm)"
Height - Seated (Max):"0.026"" (0.65mm)"